Sääsehooaeg on käes! Mida kujutab endast sääsepeletaja Thermacell? - Mobix
Eesti suved on tuntud nii oma valgete ööde kui ka verejanuliste sääskede poolest. Kas üldse on võimalik nautida terrassipidude ja väliürituste hooaega ilma tüütu sääseterrorita?:

Sääsehooaeg on käes! Mida kujutab endast sääsepeletaja Thermacell?

Avaldatud: 06.13.2022

Sääsehooaeg on käes! Mida kujutab endast sääsepeletaja Thermacell?

Eesti suved on tuntud nii oma valgete ööde kui ka verejanuliste sääskede poolest. Kas üldse on võimalik nautida terrassipidude ja väliürituste hooaega ilma tüütu sääseterrorita? On küll, aga esmalt tuleb end kurssi viia sääsepeletaja Thermacell toodetega. Ikka selleks, et teha valik, mis on parim sulle ja sinu perele.

Mis on Thermacell ning kuidas see toimib?

Enam pole vaja ennast intensiivse lõhnaga sääsetõrjevahendiga üle pihustada, sest Thermacell eraldab õhku tõrjevahendit, mis hoiab eemal nii sääsed kui ka teised tüütud putukad. Ja see seade töötab suurepäraselt ning efektiivselt!

Thermacelli sääski tõrjuva koostisaine väljatöötamisel on lähtutud looduses sääskedele mürgiste taimede uurimisest. Antud taimede omaduste põhjal lõid teadlased laboris sääski peletava komponendi, mis on lõhnavaba ning inimestele mittetoksiline. Just nii sündis Thermacell.

Kõigi Thermacelli toodete sees on alletriiniga küllastunud sääsetõrjeplaat, mida soojendab väike kütuseballoon/kassett või liitium-ioonaku. Plaadi kuumutamisel vabaneb sääsetõrjevahend õhku ja loob umbes 20 m² kaitsevööndi, mis on vaba sääskedest ja muudest putukatest. Sääsetõrjeplaate tuleb vahetada iga 4 tunni tagant ja ballooni või kassetti tuleb vahetada iga 12 tunni järel.

Milline Thermacelli toode valida?

Kuigi Thermacellil on erinevaid mudeleid, toimivad need kõik sarnastel ning äärmiselt lihtsatel põhimõtetel. Tasub mõelda, kus toode enim kasutust leiab – kas näiteks metsamatkadel või pigem koduterrassil, kus on võimalus seadet elektriga laadida.

1. Sääsepeletaja Thermacell MR300 (34,9 €)

Parim toime õuealadel nagu terrassid, katusealused, sisehoovid ja aiad, kus on minimaalne õhuliikumine. Üks seade sobib kasutamiseks  20m² kohta. Kompaktse suuruse poolest sobib seade ideaalselt ka matkale kaasa võtmiseks.  Toode on täielikult lõhnavaba, ei tossa ega suitse.

Sisaldab:
– 1 korduvkasutatav seade
– 1 butaaniballoon 12 tunniks
– 3 sääsetõrjematti a` 4 tunniks

2. Sääsepeletaja Thermacell Halo Mini (34,9 €)

Thermacell Halo Mini ehk Patio Shield sääsepeletaja tõrjub sääski tõhusalt, tekitades enda ümber 21 m² suuruse kaitsevööndi. See kompaktne, kergesti kasutatav ja kena disainiga seade näeb hea välja igal terrassil ja rõdul ning peletab tüütud sääsed enne, kui need jõuavad kohalviibijaid häirima tulla.

Sisaldab:

– 1 korduvkasutatav seade
– 1 butaaniballoon 12 tunniks
– 3 sääsetõrjematti a` 4 tunniks

3. Akutoitel Thermacell E55 (69.9 €)

Akutoitel Thermacelli sääsepeletaja tõrjub efektiivselt sääski, tekitades enda ümber 21 m² suuruse sääsekaitsevööndi. E55 saab võtta kaasa peaaegu kõikjale, et häirivaid sääski eemale peletada, peatades nad juba enne, kui nad lähedalegi jõuavad. Erinevalt gaasitoitel sääsepeletajatest on E55 ka lennukõlbulik ja nii saab selle isegi reisile kaasa võtta.

Sisaldab:

– 1 akutoitel seade
– 1x toimeainekassett 12 tunniks
– USB laadimisjuhe

Kuidas Thermacelli täitematerjalid töötavad?

Thermacell sääsetõrjevahendite jaoks on mõeldud kaks täitematerjali. Kütusel töötavate Thermacelli toodete puhul, nagu MR300 või Halo, on toote käitamiseks vaja butaanballoonide ja sääsetõrjeplaatide täitmist. Tõrjuvad matid kestavad 4 tundi ja gaasiballoonide eluiga on umbes 12 tundi.

Akutoitega Thermacell E55 toode kasutab sääsetõrjeplaatie ning gaasiballoonide asemel täitekassette ning vajab laadimist iga 6-7 tunni järel. Üks kassett kestab 12 tundi.

Kas Thermacell on efektiivne?

Thermacelli sääsetõrjevahendite kõige olulisem tunnus on tõhusus. Thermacelli ja selle kõrgetasemelise toime kohta on tehtud teaduslikke uuringuid ja ka võrdlustes teiste sääsetõrjevahenditega on Thermacell tunnistatud efektiivseks.

Thermacell toodete toimeaine alletriin, on sääskede tõrjumiseks väga efektiivne ja pakub alternatiivi keemilistele ainetele, mida kasuatatakse levinud pihustatavates sääsetõrjevahendites.

Kas Thermacell on ohutu?

Kui Thermacell on mõeldud oma toimepiirkonnas sääskede peletamiseks ja isegi hävitamiseks, siis kas see sääsetõrjevahend on ohutu? Jah, korrektse kasutamise korral kindlasti.

Thermacelli toimeaine alletriin liigitatakse mittepüsivaks insektitsiidiks, mis tähendab, et see laguneb keskkonnas suhteliselt kiiresti. See ei jäta keskkonda püsivaid jääke, kuid Thermacelli tuleks alati kasutada hästi ventileeritud piirkonnas.  Thermacelli toodet peaks hoidma eemal toidust- ja toiduvalmistuspiirkondadest, et vältida koostisosa otsest allaneelamist.

On oluline teada, et allethrin on kassidele väga mürgine. Kes kaalub koos kassiga telkimist, võiks eelistada teist sääsetõrjevahendit.

Thermacelli eelised

Thermacelli eelised sääsetõrjepihustite ja -kreemide, -küünlade ning  -tõrvikute ees on see, et nahale pole vaja pihustada keemilist ainet. Samuti on toode ohutum lahtiselt põlevast leegist või sissehingatavast tossust.

Thermacelli puhul on pärast esialgset investeeringut tegemist küllaltki kulutõhusa vahendiga, sest tooteid on võimalik üha uuesti ja uuesti kasutada.

Thermacell pakub paljutõotavat alternatiivi tavalistele sääsetõrjevahenditele. See ohutu, tõhus ning mugav viis sääskede tõrjumiseks ning kogub iga aastaga aina enam populaarsust.

Sääsepeletaja Thermacell

-20%
31,99  39,90 

Kohal

Sääsepeletaja Thermacell E55 akutoitel must

-25%
59,99  79,90 

Kohal

Thermacell Sääsepeletaja vutlar must

-30%
13,99  19,90 

Kohal