Reis, mis jääb alatiseks meelde: 8 nippi, kuidas GoPro’ga paremini filmida - Mobix
Tahad, et sinu reisivideo saaks olema põnev ja meeleolukas, aga pelgad, et ei oska ise midagi sellist luua? Vale puha! Jagame 8 lihtsat nippi, mis aitavad sul luua kvaliteetsemat ja meeldejäävamat sisu!:

Reis, mis jääb alatiseks meelde: 8 nippi, kuidas GoPro’ga paremini filmida

Avaldatud: 07.13.2022

Reis, mis jääb alatiseks meelde: 8 nippi, kuidas GoPro’ga paremini filmida

Tahad, et sinu reisivideo saaks olema põnev ja meeleolukas, aga pelgad, et ei oska ise midagi sellist luua? Vale puha! Jagame 8 lihtsat nippi, mis aitavad sul luua kvaliteetsemat ja meeldejäävamat sisu!

Tihti eeldatakse, et ägeda reisivideo saladuseks on keerulised kaadrivahetused, efektseks krutitud värvid ning kallis kaamera. See kõik mängib tõepoolest oma rolli, kuid tasub teada, et inspireeriva sisuta video ei kõneta siiski kedagi. Aga kuidas siis jäädvustada oma reis nii, et see annaks parimal moel edasi teekonna ilu ja kogetud elamusi? Siinsed soovitused sünnitavad kindlasti inspiratsiooni.

1. Mõtle läbi, mida sa filmid

Mõtle juba enne reisi, millist reisivideot sa soovid. Võib küll tunduda, et parim idee on lihtsalt kõike ja igal pool filmida, aga reaalsuses muudab see hilisema montaažiprotsessi liiga keeruliseks.

Algajana on parem filmida pigem vähem, kuid hoolikalt läbi mõeldud kaadreid. Neid on võimalik hiljem videotöötlusprogrammide poolt automaatselt kokku panna – selliselt filmitud klippe kasutades jääb tulemus lausa professionaalne. Et tulemus jääks vingem, kaalu enne reisi ka mõningate lisavidinate hankimist, mis filmimist tunduvalt lihtsustavad ja ägedate elamuste edastamise meeleolukamaks muudavad.

GoPro lisatarvikute kasutamine pakub palju uutlaadi mänguruumi. Näiteks on kasutajate hulgas väga levinud GoPro käepide Handler V33: selle ujuva käepidemega on sul korralik haare GoPro ümber garanteeritud ning isegi kui pillad kaamera vette, ei vaju see vee alla ning erkoranž värvidetail torkab kergesti silma. Handler V3 lihtsustab käes filmimist nii maal kui ka vees ning kiirkinnitusadapter võimaldab sujuvalt kaamerat erinevate kinnituste vahel vahetada. Ideaalne surfates, kanuumatkadel, allveeretkedel, ujudes jne.

Lisatarvik Floaty: lihtsasti märgatav tarvik hoiab GoPro veepinnal ja lisab kaitsepolstri. Kaamera ümber oleva disainiga pääsed mugavalt ligi selle nuppudele ja puuteekraanile. Sobib suurepäraselt surfamiseks ja snorgeldamiseks, kaljudelt vettehüppeid tehes, wakeboardiks ja paljuks muuks.

2. Filmi sarnast kaadrit erinevates lokatsioonides

Kuid soovid reisi lõpuks terviklikumat klippi, tasub eelnevalt mõelda ka sellele, missuguses läbivas stiilis võiks sinu video kokkuvõttes tulla. Kui video üldine ülesehitus on eelnevalt enamvähem paigas (ja seda võib käigupealt ka oludele vastavaks korrigeerida), on ka lihtsam otsustada, kus, mida ja kuidas filmida.

Et sellist tulemust saavutada, ära unusta, et üldistele kaadritele lisaks on vaja ka lähikaadreid ja et liikumised võiks olla erinevas suunas. Kui soovid kasutada ka zoomimist, siis harjuta kaader enne tegelikku filmimist paar korda läbi.

Huvitav strateegia on filmida sarnast kaadrit erinevates lokatsioonidest. Näiteks filmi end läbi usteavade jalutamas, õhku hüppamas, kokteiliklaase kokku löömas (Tik-Toki trend) või katseta midagi muud loomingulist. Erinevates kohtades filmitud sarnaseid kaadreid on põnev näiteks muusikasse monteerida ning kaadrivahetusteks kasutada.

3. Jäädvusta loominguliselt

Mida rohkem erinevaid julgeid kaadreid filmid, seda värvikam sinu reisivideo jääb. Proovi leida ebatavalisi nurki. Kinnita kaamera erinevate objektide külge, keera kaamera tagurpidi, kasuta käepidet, pane GoPro otsaette või hüppa sellega basseini. Võimalusi on lõpmatult. Võid inspiratsiooni leida nii muusikavideote kui isegi koomiksite üllatavatest kaadrinurkadest.

4. Kontrolli enne filmimist helikvaliteeti

Muidugi ei oma see soovitus tähtsust siis, kui plaanid kogu video taustaks muusika panna, aga juhul, kui see pole sinu kavatsus, siis tea, et heli mängib sinu klippide puhul suurt rolli. Iga vettehüpe on ju vaadates realistlikum, kui sinna ka väike sulpsatuse heli juurde käib. Ja on üpris stressitekitav veeta terve reisipäev klippe tehes ning alles arvutist neid vaadates avastada, et kogu rääkimine on näiteks tuule poolt summutatud. Seetõttu tasubki enne salvestama hakkamist filmida prooviklipp ning selle heli üle kuulata.

5. Kasuta ära GoPro slow-mo funktsiooni

Slow-mo videod on väga populaarsed! Seda kahel põhjusel: need on dramaatilised ning filmilikud. GoPro’ga slow-mo video talletamiseks ära unusta filmida vähemalt 60fps seadetega!

6. Mõtle läbi kaadrivahetused

Hea lõpptulemuse saavutamiseks tuleks kokku monteerida sobivate kaadrivahetustega klipid, et üleminekud näeks sujuvad välja. Mõned näited variantidest, mida võib aeg-ajalt kasutada:

  • Sobita kokku kaamera liikumine. Lõpeta ja alusta kahte kaadrit samamoodi. Näiteks kui esimene kaader lõppeb kiire liikumisega vasakule, siis algab järgmine kaader samamoodi.
  • Kasuta ära sarnaseid värve. Näiteks lõpeta üks kaader filmides sinist taevast ning alusta järgmist samuti sinise taeva, või miks mitte sinise ookeani filmimisega.
  • Proovi leida sarnaseid kompositsioone. Lõpetad esimese kaadri filmides kõrgeid puid alt-üles? Järgmine kaader võib paista huvitav, kui see algab vaatega pilvelõhkujatele alt-üles või vastupidi.

7. Timelapse tagab põneva tulemuse

Timelapse on ideaalne viis jäädvustamaks muutust, mille toimumine võtab kaua aega. Näiteks päikesetõus või -loojang. Või ehk soovid jäädvustada kiirteel tunni jooksul kimavaid autosid, ookeani lainetamist või kohvikuaknast mööda jalutavaid turiste? Timelapse’i intensiivsuse määramiseks saad mängida ajaga. Kui 10-minutiline video päikeseloojangust võib paljudele tunduda igav, siis 10-sekundiline timelapse sinu reisi keskel lisab hoopis vunki.

8. Mõtle läbi video alguse- ja lõpukaader

Läbimõeldud alguse ning lõpuga video on alati kõnekam. Enne reisile minekut mõtle läbi paar võimaliku varianti, kuidas sinnu video võiks narratiivi edastamiseks alata. Asjade pakkimise, autosse mineku või näiteks lennukiaknast välja vaatamisega? Võimalusi on palju.

Lõppu sobib hästi midagi emotsionaalset. Näiteks reisiseltskond kaugenevasse kaamerasse lehvitamas, kaunis päikeseloojang, lennukiaknast koduriik paistmas vms.

Loodame, et meie jagatud nippidest oli kasu. Meeleolukat reisiseikluste jäädvustamist!

GoPro Floaty Hero9 Black

29,99 

3 kuni 7 tööpäeva

GoPro käepide Handler V3

-1€
29,00  29,99 

1 kuni 5 tööpäeva

GoPro Max Lens Mod (Hero9 Black)

99,99 

3 kuni 7 tööpäeva

GoPro Travel kit 2.0

-8%
59,00  64,00 

3 kuni 7 tööpäeva

Seikluskaamera GoPro Hero10 must

-34%
349,00  529,00 

Kohal

Seikluskaamera GoPro Hero8 must

-10%
289,00  319,99 

1 kuni 5 tööpäeva

Seikluskaamera GoPro Hero9 must

-26%
319,00  429,00 

1 kuni 5 tööpäeva