Nuti- või nuppudega telefon: kumb lapsele osta? - Mobix
Kas mäletate veel aega, mil kooli minnes oli suurim tehnoloogiline ime kalkulaator? Oh, kuidas ajad on muutunud! Tänapäeval on algkooliõpilaste seljakottides tihti nutitelefonid, mis on võimelised palju rohkemaks kui lihtsalt korrutustabeli läbimiseks. Kas esimesse klassi minevale lapsele on vaja nutitelefoni ja kui on, siis millist? Istu meiega maha, haara tassike teed ja sukeldugem koos teemasse!:

Nuti- või nuppudega telefon: kumb lapsele osta?

Avaldatud: 09.01.2023

Nuti- või nuppudega telefon: kumb lapsele osta?

Kas mäletate veel aega, mil kooli minnes oli suurim tehnoloogiline ime kalkulaator? Oh, kuidas ajad on muutunud! Tänapäeval on algkooliõpilaste seljakottides tihti nutitelefonid, mis on võimelised palju rohkemaks kui lihtsalt korrutustabeli läbimiseks. Kas esimesse klassi minevale lapsele on vaja nutitelefoni ja kui on, siis millist? Istu meiega maha, haara tassike teed ja sukeldugem koos teemasse!

1. Kas nutitelefon on tõesti vajalik?

Esimene küsimus, mida endalt küsida, on loomulikult: kas mu laps vajab nutitelefoni? Vastus sõltub paljudest teguritest. Nii nuppudega- kui ka nutitelefonid võimaldavad lapsega ühendust hoida.

Nuputelefonid pakuvad kindlasti oma eeliseid, eriti kui mõelda noorematele lastele. Need on tihti palju vastupidavamad kui nutitelefonid, mis võivad kergesti katki minna. Samuti on nuputelefonide akukestvus tavaliselt palju pikem, mis tähendab, et sa ei pea muretsema, et sinu laps jääb päeva keskel ilma võimaluseta helistada. Lisaks on nuputelefonid sageli lihtsamad kasutada ja pakuvad vähem meelelahutuslikke funktsioone, mis aitab lapsel rohkem koolitükkidele keskenduda.

Samas aitab nutitelefon lapsel juba varakult õppida tehnoloogiat kasutama, mis on tänapäeval hädavajalik oskus. Suurima tõenäosusega puutub laps klassikaaslaste kaudu siiski nutitelefonidega kokku ning pigem varem kui hiljem tärkab temas seadme vastu loomulik huvi.

2. Nutitelefoni eelised tavatelefoni ees

Kuigi tavaline nuputelefon võib olla hea algus, pakub nutitelefon rohkem võimalusi. Sinna saab alla laadida õppeäppe, mis muudavad tadmiste omandamise lõbusaks ja interaktiivseks. Lisaks saab nutitelefoniga fotosid teha, netis surfata, vaadata ühistranspordi aegu ja kontrollida, mis kodus õppida jäi. Videokõned ja grupivestlused on hea viis perkonna ning sõpradega suhtlemiseks.

3. Funktsioonid, mis aitavad lapsel silma peal hoida

Kui siiski eelistada väikelapsele nutitelefoni ostu, tasub mõelda ka turvalisusele. Enamik telefonid pakuvad lapsevanematele võimalusi, nagu lapse seadme asukoha jälgimine ja erinevate rakenduste kasutamise piiramine. Samuti on võimalik seadistada ekraaniaja limiite ja blokeerida ligipääs sobimatutele veebilehtedele. Võimalus lapse asukohta jälgida on eriti kasulik, kui soovid olla kindel, et sinu laps koolist iseseisvalt turvaliselt koju jõuab.

4. Nutitelefon kui õppevahend ja abiline

Nutitelefon ei ole ainult meelelahutusvahend, vaid ka suurepärane õppeabimees. Sinna saab alla laadida erinevaid rakendusi, mis aitavad lapsel õppida ja areneda. Nutitelefonist saab kiiresti lapse digitaalne taskuentsüklopeedia, mille abil saab silma peal hoida ka kodustel ülesannetel!

Jagame sinuga mõnda meie enda lemmik-rakendust:

  • Duolingo pakub mängulisi viise keeleõppeks.
  • Photomath lubab matemaatikatehte üles pildistada ning näitab ette samm-sammulise lahenduskäigu.
  • Grammarly parandab tekstide grammatikat.
  • Kodumaine Synctuition pakub põnevaid meditatsioone- ja helirännakuid.

5. Milline nutitelefon on parim valik?

Nüüd jõuame põhiküsimuseni: milline telefon osta? Valikuid on palju, alates eelarvesõbralikest mudelitest kuni viimase põlvkonna tippmudeliteni. Kuna nutitelefon on tänapäeval pigem vajadus kui luksus, siis miks mitte alustada odavamast mudelist? Odavam mudel võimaldab sul ja sinu lapsel uurida, millised funktsioonid on tegelikult vajalikud ja millised mitte.

Lisaks sellele on odavam telefon hea võimalus lapsele õpetada vastutustundlikku seadme kasutamist. Kui laps õpib hoolitsema odavama mudeli eest, julged talle tulevikus ka kallima mudeli soetada. Samuti on odavama nutitelefoni puhul vähem kaalul, kui laps peaks selle ära kaotama või kogemata katki tegema.

Pealegi, varem või hiljem peab laps nutitelefoni niigi saama, nii et esimene telefon võib olla vabalt odavamas hinnaklassis. Odavam nutitelefon on justkui “prooviversioon” enne tõsist investeeringut, andes lapsele võimaluse kohaneda digitaalse maailmaga ilma suurte finantsiliste riskideta.

Tutvuge meie laia nutitelefonide valikuga Mobixi e-poes ja leidke see õige mudel just sinu pere pisemale!

👉 Uuri Mobixi nutitelefonide valikut! 👈

Häid koolipäevi ja nutikat surfamist kõigile!

Google Pixel 6A 5G 128GB Chalk White

-28%
359,00  499,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Oppo A76 128GB Glowing Black

-29%
169,00  239,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Samsung Galaxy A03 4GB/64GB must

-7%
139,00  149,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Samsung Galaxy A34 5G 128GB Awesome Violet

-31%
289,00  419,00 

Kohal

Samsung Galaxy M12 4GB/64GB roheline

-10%
179,00  198,99 

1 kuni 5 tööpäeva

Xiaomi Redmi 10 5G 64GB Chrome Silver

-15%
169,00  199,00 

1 kuni 5 tööpäeva