Nutikellad on tänapäeval väga moes, sest see kasulik vidin edastab telefoni saabunud olulise teabe otse sinu randmele. Mugavus saada teavitusi telefoni avamata on nutikella soetamiseks piisavalt hea põhjus. Siiski, valiku tegemine pole nii lihtne kui see esmapilgul tundub. Turul on saadaval mitmeid erinevaid brände ja mudeleid ning seetõttu tasub enne ostuotsust korralikult läbi mõelda, mida täpsemalt vajad.
Kas soovid eelkõige nuti- või spordikella?
Tänapäeval ei erine nuti- ning spordikellad just palju. Mõlemad jäljendavad teineteise omadusi, eesmärgiks olla veelgi kaasaegsem toode. Ideaalis on spordikell loodud terviseteadlikule inimesele, kes soovib oma igapäevaellu integreerida füüsilist treeningut. See tähendab, et spordikell võib küll välimuselt olla tagasihoidlikum, kuid see-eest vastupidavam ning liigsete funktsioonideta. Nutikell
vastupidi võib küll salvestada tervisega seotud statistikat, kuid selle esmane ülesanne on olla sinu randmel telefoni laienduseks. Seetõttu tasub mõelda, mida sa tegelikult otsid ning mis on sinu eesmärgid, mida kell võiks aidata ellu viia.
Milline on toote kvaliteet?
Hea nutikell peaks olema vastupidav, et see oleks hea välimusega ka pärast aastatepikkust kasutust. Samuti peaks kell olema randmel mugav ja stiilne. Mõned brändid on tooteid arendades teinud naistele ja meestele erineva suuruse ja kujuga kellad. Kindlasti tasub silmas pidada kella kohandatavust erinevate rihmadega. Osad kellad sobivad hästi metallist või nahast, teised kummist rihmadega.
Aktiivse eluviisiga inimesel tasub soetada veekindel kell. Olgu siiski mainitud, et veekindel tähendab enamasti seda, et kell elab üle ajutise niiskuse ning kergemad veepritsmed: vihma, kiire duši või higise trenni. Mõned kellad kannatavad ka teatud sügavuseni vee all käimist, aga kella eluea pikendamiseks on soovitatav see enne ujuma minekut siiski käelt võtta.
Erinevalt tavalistest kelladest peab nutikella ekraan olema hele, et saaksid seda kasutada ka eredas päevavalguses. Vaata kindlasti üle ekraani kvaliteet, täpsemalt ekraani heleduse ja kontrasti suhe.
Kui kellal on olemas kõik vajalikud funktsioonid, kuid ekraan on nõrk, siis kujuneb üleüldine kasutamiskogemus siiski ebamugavaks.
Millist operatsioonisüsteemi kell toetab?
See on nutikella valimisel üks olulisemaid aspekte. Uuri kindlasti, millise operatsioonisüsteemiga sinu kell kohandub. Paljud kellad jooksevad tootjapoolse operatsioonisüsteemi peal, kuid osad tooted
kasutavad ka üldlevinud Android Weari. Mõlemal on omad plussid ja miinused.
Android Wear on Google’i populaarne operatsioonisüsteem, mis töötab nii Androidi nutitelefonide kui ka iPhone’idega. Watch OS, mis on Apple’i välja töötatud platvorm, on mõeldud ainult Apple Watchi seadmetele. Apple Watchi ei saa kasutada ka Android-seadmega.
Tootjad nagu Fitbit ja Garmin kasutavad oma operatsioonisüsteeme ja neid saab kasutada peaaegu igas nutitelefonis.
Millised rakendused on kellal saadavad?
Nutikellad võivad toetada hulga rakendusi, olenemata sellest, kas seade on telefoniga seotud või mitte. Uuri järgi, millised rakendused on sinu poolt valitud kella jaoks saadaval ning mida nendega teha saab. Kuna nutikell on eelkõige ajanäitaja, tasub uurida, millised kohandused ning kellakuvad on
saadaval ning kas sulle meeldib nende esteetika
Milliseid funktsioone sa tegelikult vajad?
Nutikelladele on lisatud rohkelt uusi ühenduvusfunktsioone. Olulised on näiteks sisseehitatud GPS, mis võimaldab sul treeningu ajal marsruuti jälgida ka telefoni kaasas kandmata. Kui see funktsioon puudub, pead võib-olla laskma kellal iga kord telefoniga uuesti ühenduse luua. See võtab aega. NFC on veel üks funktsioon, mis muudab NFC-toega telefoni sidumise lihtsaks. NFC võib mõnes seadmes võimaldada ka mobiilimakseid teha.
Paljud nutikellad salvestavad ohtralt statistikat, näiteks kui tihti kõnnid või jooksed ja kui hästi sa magad. Uuematel kelladel on ka sisseehitatud pulsikell, seega tead täpselt, millise pingutusega trenni teed. Seda võib pidada lausa kohustuslikuks funktsiooniks, kui kavatsed kella abil oma üldfüüsilist seisundit jälgida.
Nutikellaga helistamine
Üks uuemaid ja kindlasti murrangulisemaid funktsioone on eSIM-i tugi. See võimaldab nutikellal kasutada sinu telefoni mobiilinumbrit. Kõnede tegemiseks ja vastuvõtmiseks pole vaja telefoni kaasas kanda, sest seda saab teha otse nutikellalt. Antud funktsioon on saadaval Apple Watch Series 3-s.
Aku kestvus
Ereda ja suure ekraaniga nutikell võtab tõenäoliselt rohkem energiat. Sellised nutikellad kestavad enamasti ühe päeva, samas mõned tagasihoidlikumad võivad kesta ka paar päeva. Uuri, millised brändid ning mudelid on parema kestvusega, ja otsusta vastavalt. Nutikellade aku saab enamasti täis laetud paari tunniga. Jäta kell ööseks laadima ja hommikul oled valmis sellega päevale vastu astuma.
Puuteekraan või füüsilised nupud
See on isiklik eelistus ja mõlemad lahendused töötavad suurepäraselt. Lihtsalt tea, et endiselt on olemas nutikellasid, mis kasutavad füüsilisi juhtnuppe nagu on traditsioonilistel kelladel. Puuteekraaniga nutikellade kasutamine võib-olla veidi lihtsam, kuid mõned meist lihtsalt fännavad “vanakooli” tooteid. Loodetavasti aitavad just need näpunäited sul endale kõige sobivama nutikella leida!