Kas sinagi kannatad melomaania all? - Mobix
Mis on melomaania? On see hea või halb? Mis või kas üldse on sellel pistmist muusikaga? Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt on tegemist muusikahulluse ehk muusikahaigusega. Uurime pisut, mida kujutab õigupoolest muusikahaigus ning kuidas enda puhul selle tõve sümptomeid ära tunda?:

Kas sinagi kannatad melomaania all?

Avaldatud: 08.11.2022

Kas sinagi kannatad melomaania all?

Mis on melomaania? On see hea või halb? Mis või kas üldse on sellel pistmist muusikaga? Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt on tegemist muusikahulluse ehk muusikahaigusega. Uurime pisut, mida kujutab õigupoolest muusikahaigus ning kuidas enda puhul selle tõve sümptomeid ära tunda?

Armastus või hullus?

Kirgliku armumise ning hulluse vahel jookseb õhkõrn piir, ka muusika puhul. Tõepoolest, muusikahaigust diagnoosida pole lihtne – vaevalt muusika kellegi südame on murdnud. Siiski, melomaania puhul on tegemist väga tungiva vajadusega igapäevaselt muusikat tarbida ning üha uusi lugusid leida. Melomaanidel on komme kompulsiivselt ja kaootiliselt palju muusikapalu kuulata ning erinevaid žanreid avastada. Eesmärgiks on leida veelgi parem laul, mis pakuks intensiivsemat heaolutunnet ja uut dopamiinidoosi.

Kui ka sina suudad uusimat avastust minimaalselt 10 korda järjest kuulata ning seda igal korral üha uuesti südamest nautida, siis võib öelda, oled enesele külge pookinud vähemalt ühe muusikahaiguse sümptomi.

Melomaania sümptomid

• Tungiv soov avastada uut muusikat;
• Kompulsiivne uue muusika otsimine;
• Uute lugude avastamisel kogetud eufooriatunne;
• Lemmikloo korduv kuulamine tekitab veelgi eufoorilisema seisundi;
• Soov leitud muusikat teistega jagada;
• Sa ei lahku kodust kunagi kõrvaklappideta.

Kas tunned end ära?

Muusika ja emotsioonid

Inimesed, kellel seostub muusikaga niivõrd tugev vaimustus, kipuvad seostama muusikat erinevate mälestustega. Nad mäletavad tihti detailselt erinevate žanrite “esimesi” lugusid, mis neid antud žanre kuulama pani. Melomaanil tulevad kõhtu liblikad, kui ta kuuleb lugu, mis meenutab talle näiteks esimest armumist või mõnd muud emotsioone tekitanud kogemust. Erinevaid eluetappe defineerib melomaan läbi tol ajal kuulatud stiilide.

Teadus kinnitab, et meie aju loob enim uusi seoseid, kui kogeme tugevaid emotsioone – olgu need positiivsed või negatiivsed. Melomaania korral võime järeldada, et inimene loob muusikaga intensiivse positiivse seose ning salvestab seetõttu erinevad mälestused ja muusika “kõvakettal ühte kausta.”

Ehk on mõnel meist lihtsalt tugevam soodumus muusikat armastada? Üks on kindel – melomaan ei suuda pikka aega ilma muusikat kuulamata olla. Ausaltöeldes tundub talle elu ilma muusikata monotoonne ja igav.

Audiofiilid ja muusika

Enamik melomaane kipuvad ühtlasi olema ka audiofiilid. Audiofiilideks peetakse inimesi, kellel on keskmisest parem kuulmine, mistõttu hindavad nad puhast helikvaliteeti ning ainult kvaliteetset helitehnikat. Niivõrd puhta kuulmisega inimene muusika helikvaliteedis järeleandmisi teha ei suuda. Halb heli teeb kõrvu kriipides talle lausa haiget ja muusikast saab audiofiil naudingu vaid parima helikvaliteediga.

Kas tundsid end antud artiklis ära ning tuvastasid ka enda puhul “muusikahaiguse” sümptomid? Mobix mõistab melomaane ja audiofiile!

Pakume sinu sümptomite leevenduseks vaid parima helikvaliteediga tehnikat! Tutvu meie valikuga lähemalt meie e-poes!

Apple AirPods Max with Smart Case Green

-18%
549,00  669,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Apple AirPods Max with Smart Case Pink

-14%
539,00  629,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Apple AirPods Max with Smart Case Silver

-14%
559,00  649,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Apple AirPods Max with Smart Case Sky Blue

-11%
559,00  629,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Apple AirPods Max with Smart Case Space Grey

-14%
559,00  649,00 

1 kuni 5 tööpäeva

Juhtmevabad kõrvaklapid Apple AirPods 3

-7%
199,00  214,99 

1 kuni 5 tööpäeva