Mobixis saadaolevate mudelite ülevaade
Google Pixel telefonid ühed MOBIXI lemmikud Androide hulgast. Neil on valdkonna juhtivad kaamerad, tarkvara uuendamine Google kaudu on kiire ja mugav ning nende telefonide hind on igati konkurentsivõimeline. Kuid milline mudel valida? Kas tasub hankida Pixel 6A? Või koguda raha hoopis Pixel 7 või 7 Pro tarbeks?
Google Pixel 6A
See on kompaktne telefon. Terav OLED 6.1-tolline ekraan kuvab sügavaid värve ning on piisavalt hele, võimaldamaks kasutada telefoni ka otsese päikesevalguse käes. Gorilla Glass 3 esiklaasi soovitame kriimustuste eest kaitsta soovitame ekraanikaitsega. Esikülje klõpsatavate nuppudega alumiiniumraam koos plastkomposiidist tagaküljega loob luksusliku üldmulje.
Esiletõstmist väärt on telefoni protsessor: Google’i Tensori tunnustatud kiip, mis toidab ka Pixel 7 ja lipulaeva Pixel 7 PRO mudeleid.
4,410 mAh aku kestab mugavalt terve päeva; ekraanisisene sõrmejäljeandur on usaldusväärne ja telefonil on IP67-reitinguga veekindlus (Pixel 6A elab üle 30 minutit kuni meetri sügavuses vees). 5G Eestis Google Pixel telefonidega veel ei tööta.
Pixel 6A ei jaga paraku uuemate mudelitega sama kaamera riistvara. Kasutusel on 12-megapikslise kaamerasensor, mida Google on kasutanud Pixel 5-l ja varasematel Pixelitel, ning sellega on ühendatud 12-megapiksline ülilainurk. Kaamerasüsteem suudab siiski võimekuse poolest võita suure osa sama hinnaklassi telefone. Kaamera riistvara hakkab aga juba vanust näitama. Mõned uuemad ja rohkemate pildisensoritega telefonikaamerad jäädvustavad näiteks paremini detaile, eriti hämaras. Pixel 6A pildid võivad mõnikord välja tulla teralised.
Suurimateks miinusteks võib pidada juhtmevaba laadimise võimaluse puudumist ning kõrvaklappide pesa. Telefonil on 128 GB salvestusruumi ja puudub MicroSD-kaardi pesa selle laiendamiseks. Ekraan on ka vaid 60 Hz, hoolimata sellest, et paljud konkurendid võimaldavad 90 või 120 Hz ekraane.
Googel Pixel 7
Pixel 7 on justkui rafineeritum Pixel 6 ja ei maksa ka märkimisväärselt rohkem. Tegemist on telefoniga, mille hinna- ja kvaliteedi suhe on tõepoolest paigas. Teise põlvkonna Tensor G2 kiibistik on piisavalt võimas ning selle kallal nuriseda oskavad vaid kõige nõudlikumad mängurid. 4,355 mAh aku kestab peaaegu terve päeva ja 6.3-tolline 90-Hz AMOLED-ekraan muutub piisavalt heledaks, et seda päikesepaistelistel päevadel vaadata. Telefon tundub ka käes üsna mugav – mitte liiga suur ega liiga väike.
Millised eelised on telefonil võrreldes Pixel 6A mudeliga? Telefoni on võimalik juhtmevabalt laadida; see on veidi veekindlam ning olemas on Face Unlock. Viimast pole võimalik küll kasutada näiteks pangarakendustesse sisselogimiseks, kuid telefoni lukustuskuva avamine on kindlasti mugavam. Suurim vahe on parem kaamerasüsteem. Pixel 7-l on 50 MP põhikaamera, millele on lisatud 12 MP ultralai kaamera. Telefon teeb tõeliselt vapustavaid fotosid kõiksugu tingimustes. Ka videokaamera on parem, näiteks 10-bitine HDR värvikamate ja paremini säritatud klippide jaoks, kuid üldiselt on iPhone videokvaliteedis ees. Viimatinimetatu kipub tegema ka teravamaid selfisid, välja arvatud hämaras.
Tensor G2 tutvustab mitmeid huvitavaid tarkvarafunktsioone. Näiteks Photo Unblur, mis võimaldab Google Photos rakenduses vanu uduseid fotosid natuke teravdada. Samuti muudab see kiip kaamera paremaks, näiteks pimedas pildistades ei pea kaamerat nii kaua paigas hoidma.
Google Pixel 7 Pro
Googel Pixel 7 Pro on kõige kallim Pixel, mida praegu osta saab. Sellel on palju samu funktsioone kui Pixel 7-l, kuid suuremal 6.7-tollisel ekraanil. Ekraani 120 Hz ekraani värskendussagedus muudab selle sujuvamaks, see muutub ka päikesepaistelisematel päevadel pisut heledamaks. Suurem telefon mahutab ka suuremat 5,000 mAh akut, mis kestab keskmise kasutusega poolteist päeva.
Just parem kaamera on tegelik põhjus, miks eelistada Pixel 7 Pro-d. Antud telefon teeb häid fotosid ka zoomides. Pixel 7 Pro-l on 5X optiline kaamera, millega saab teha kristallselgeid kaadreid ka kaugel asuvatest objektidest. Veelgi parem, Google’i Super Res Zoomi algoritmi täiustused tähendavad, et fotod suurendatud kuni 30X-ni näevad ikka üsna head välja. Näiteks 10X zoomiga näevad fotod välja sarnased Samsungi Galaxy S22 Ultra 10X optilise kaamera kvaliteediga. Ülilainurkkaameral on nüüd ka autofookus, mis võimaldab uut makrofookuse režiimi, mis võimaldab teha teravaid fotosid ülilähedalt. Pixel 7 Pro avaldab kindlasti muljet.
Loe ka Mobixi artiklit: “Google Pixel telefonide lahedad funktsioonid”
Loo allikas: https://www.wired.com/story/best-google-pixel-phone/