Pixel telefonidel on vaimustavaid funktsioone, mida ei leia ühestki teisest Androidist! Osad funktsioonidest töötavad kõikide Pixel telefonide peal, teised eeldavad Tensor kiibi olemasolu.
Live Translate (Tensor)
Valitud sõnumsiderakendustes tuvastab Pixel automaatselt, kui keegi saadab sõnumi määratud vaikekeelest erinevas keeles. Rakendus tõlgib kasutaja soovi korral sõnumi sisu ja võimaldab vastata saatjaga samas keeles. Toetatakse rohkem kui 50 keelt. Keeli saab alla laadida Settings > System > Live Translate.
Live Caption
Pixel on võimeline automaatselt transkribeerima mistahes ekraanil esitatava video heli. Puudutades korraga helitugevuse nuppu ja helitugevuse liuguri all olevat ruudukujulist nuppu, saab selle kiiresti sisse lülitada (või lülita funktsioon sisse Settings > Sound and Vibration > Live Caption). Kui video on võõrkeeles, näeb seda isegi tõlgituna (Tensori kiibi olemasolul). Antud funktsioon võib transkribeerida isegi telefonikõnesid. Eesti keel pole paraku saadaval.
Now Playing
Kohvikus või peol mõnda laulu kuuldes või painama jääda küsimus, et mis lugu see siis on? Now Playing tehisintellekt tuvastab loo ja kuvab esitaja ning teose pealkirja lukustuskuval (või märguannetes). Rakendus ei nõua interneti-ühendust, seega ei jagata teie andmeid Google’ile. See funktsioon ei ole vaikimisi sisse lülitatud, aktiveerimiseks tuleb minna Settings > Sound and Vibration > Now Playing. Tegemist on Google isikliku Shazamiga.
Assistant Voice Typing (Tensor)
Inglise, prantsuse, saksa, hindi, indoneesia, itaalia, jaapani, korea, portugali, hispaania, rootsi ja vietnami keeles on võimalik lasta virtuaalsel assistendil rääkija kõne kirja panna. See on päris kiire ning täpne funktsioon, mis tuvastab ka kirjavahemärke. Samuti oskab assistent tuvastada käsklusi, nagu „send“ saatmiseks ja „next“ reavahe loomiseks. Funktsiooni kasutamiseks tuleb vajutada Google Gboardil mikrofoninuppu. Funktsiooni sisse lülitamiseks tuleb minna Settings > System > Language & Input > On-screen Keyboard > Gboard > Voice typing > Assistant Voice Typing.
Quick Phrases (Tensor)
Nüüd piisab äratuse kinnipanemiseks või edasilükkamiseks öelda “stop” või “snooze”. Ka telefonikõnede puhul töötavad käsklused nagu “answer”, “decline” ja “silence”.
Voice Message Transcription (Tensor)
Helisõnumid on moes, aga on palju inimesi, kes eelistavad nende kuulamisele siiski tekstsõnumi lugemist. Inglise, jaapani, saksa ja prantuse keeles suudab sinu Tensori kiibiga Pixel 7 ja 7 Pro nendes keeltes audiosõnumeid tekstiks transkribeerida. Antud funktsioon töötab vaid Android Messages äpiga.
Magic Eraser (Tensor)
Google Photos äpis saad oma fotode taustalt eemaldada soovimatud objektid. Kas pole mitte mugav?
Super-Res Zoom
Kui pildistad midagi kaugelasuvat, siis saad kahe sõrmega fotot sisse ja välja zoomida, säilitades seejuures hea pildikvaliteedi.
Astrophotography Mode
Sea Pixel statiivile, suuna see taeva poole, ava kaamera ja kasuta öörežiimi. Kui telefon tuvastab, et see on täiesti paigal ja statiivil, näed astrofotograafia režiimi käivitumas. Puuduta katiku nuppu ja kolme kuni viie minuti jooksul saad tähtedest foto. Ideaalis peaks olema pimedas piirkonnas, kus on vähe valgusreostust. Ära puuduta telefoni kuniks taimer lõppeb.
Photo Unblur (Tensor G2)
Ühe nupuvajutusega saad oma vanade (või uute) fotode kvaliteeti parandada. Tulemused on varieeruvad, kuid tegemist on muljetavaldava funktsiooniga, mis võib päästa muidu kasutuskõlbmatu foto. Ava muutmist vajav foto ning vajutage Edit > Tools > Unblur.
Quick Tap
Pixeli ülaserva topeltpuudutusele annab salvestada mistahes kiirkäskluse. Võimalik on näiteks avada kaamera või Snapchat, lülitada sisse taskulamp, kävitada muusika jpm. Funktsiooni aktiveerimiseks mine Settings > System > Gestures > Quick Tap.
Google Recorder
Kui salvestad tihti intervjuusid, koosolekuid, kõnesid või midagi muud, meeldib sulle kindlasti ka Google Recorder rakendus, mida pakub vaid Pixel. Rakendus võimaldab reaalajas transkribitsiooni, mistõttu puudub vajadus kohtumisel märkmete tegemiseks. Märkmed saab hiljem Google Docis muutmiseks avada. Salvestusi saab jagada kõigiga isegi siis, kui neil pole Pixelit. Veelgi parem – helisalvestused ja märkmed saab automaatselt oma Google’i kontole varundada ning neile pääseb kõikjalt ligi. Kuigi eesti keeles veel funktsioon ei tööta, sobib see hästi näiteks rahvusvahelistes keskkondades töötavatele inimesele. Peagi on tulemas ka automaatne rääkija tuvastaja.
Cough & Snore Detection (Tensor G2):
Mudelites Pixel 7 ja Pixel 7 Pro saab lasta telefonil tuvastada, kas köhid ja norskad magamise ajal. See toimib ainult siis, kui kasutada Google’i uneaja režiimi funktsiooni, mille saab sisse lülitada Settings > Digital Wellbeing & parental controls > Bedtime mode.
Google Pixel telefonidel on põnevaid ja kasulikke funktsioone märkimisväärselt rohkem, kuid paraku Eestis või siis eesti keeles need veel ei toimi, kuid lähiaastatel jõuavad need uuendused ka meie turule. Näiteks USA’s on võimalik kasutada funktsiooni “Spam and Call Screen”, mida kasutades võtab virtuaalne assistant sinu eest teleturundajate kõned vastu. “Wait Times and Direct My Call” hindab sinu eest, kui pikk on erinevate teenuspakkujate ooteaeg ning transkribeerib menüü automaatvalikud kirjalikuks. “Hold for Me” hoiab sind kõnede ooteajal liinil ning teeb valju häält, kui inimene on teisel pool lõpuks kuuldel. “Car Crash Detection” on funktsioon, mis küll Eestis ei tööta, aga sellel on potensiaal õigeaegselt abi kutsudes elusid päästa.
Kui Google Pixel telefonide mitmekülgsed põnevad funktsioonid sind kõnetasid, siis loe järgmiseks Mobixi artiklit: “Milline Google Pixel telefon sobib sinule?