Info

Seadmete varundamine iCloudi või iTunesi abil

Kui varundate oma iPhone’i, iPadi või iPod touchi, on teil oma teabest koopia, mida saate kasutada juhul, kui seade tuleb asendada, läheb kaduma või saab kahjustada. Varukoopia abil saate edastada andmed oma viimasest seadmest uude seadmesse. Enne alustamist tutvuge varukoopiate tegemise erinevustega iCloudis ja iTunesis. Otsustage, milline meetod teile paremini sobib, ja järgige allolevaid juhiseid. Kui vajate alternatiivset varukoopiat, saate teha ühe iCloudis ja teise iTunesis.

Varukoopia tegemine iCloudi abil

 1. Ühendage seade WiFi-võrguga.
 2. iOS 8 või uuemas versioonis puudutage valikut Settings (Seaded) > iCloud > Backup (Varundus).
  iOS 7 või uuemas versioonis puudutage valikut Settings (Seaded) > iCloud > Storage & Backup (Mäluruum ja varundus).
 3. Veenduge, et iCloud Backup on sisse lülitatud.
 4. Puudutage suvandit Back Up Now (Varunda kohe). Hoidke ühendust WiFi-võrguga kuni protsessi lõpuni.
 5. Veenduge, et varundamine on lõppenud, puudutades valikut Settings (Seaded) > iCloud > Storage (Mäluruum) > Manage Storage (Mäluruumi haldus), ja seejärel valige oma seade. Just tehtud varukoopia peaks ilmuma üksikasjades koos varundamise aja ja suurusega.

Automaatne varundamine iCloudis

Kui olete iCloud Backupi sisse lülitanud, saab iCloud teie seadme iga päev automaatselt varundada. iCloud teeb igapäevaseid automaatseid varundusi ainult järgmistel puhkudel.

 1. Seade on ühendatud toiteallikaga.
 2. Seadmel on ühendus WiFi-võrguga.
 3. Seadme ekraan on lukustatud.
 4. Teil on iCloudis varundamiseks piisavalt ruumi.

 

Varukoopia tegemine iTunesi abil

 1. Avage iTunes ja ühendage seade arvutiga.
 2. Salvestage sisu, mille laadisite alla iTunes Store’ist või App Store’ist, klõpsates valikul File (Fail) > Devices (Seadmed) > Transfer Purchases (Edasta ostud).
 3. Seejärel oodake edastamise lõppu.

Kui kasutate Windowsi ja te ei näe menüüd File (Fail), hoidke all klahve Control ja B.

Kui soovite salvestada iOS-i seadmest või Apple Watchist tervise- ja treeninguandmeid, peate varunduse krüptima. Valige väli Encrypt [device] backup (Krüptige seadme [seade] varundus) ja määrake meeldejääv parool. Kirjutage oma parool üles ja hoidke seda turvalises kohas, sest ilma selleta ei ole võimalik iTunesi varundusi taastada.

Kui teil ei ole vaja tervise- ja treeninguandmeid salvestada, võite teha krüptimata varunduse. Klõpsake lihtsalt valikut Back Up Now (Varunda kohe). Kui kasutate Windowsi, klõpsake menüüd File (Fail) > Devices (Seadmed) > Back up (Varunda) (kui te ei näe menüüd File (Fail), hoidke all klahve Control ja B).

Pärast protsessi lõppemist saate vaadata, kas varundamine lõppes edukalt, kasutades valikut iTunes Preferences (iTunesi eelistused) > Devices (Seadmed). Peate nägema seadme nime koos kuupäeva ja kellaajaga, millal iTunes varukoopia lõi. Kui olete varunduse krüptinud, peaksite nägema peale oma seadme nime ka luku märki.